منتشر شده در :  ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
ساعت:  ۱۸:۳۳:۰۷


جزئیات غرق شدن دختر اصفهانی در لاهیجان +عکس

یک نوجوان ۱۱ساله اصفهانی که به اتفاق خانواده برای شنا به ساحل امیرآباد لاهیجان رفته بود، هنگام شنا توسط امواج دریا ربوده و غرق شد.

به گزارش «لاهیجان»، اهالی در تماسی اظهار داشتند که پس از غرق شدن این نوجوان طی شب گذشته، سه ساعت بعد ، جسد او در فاصله حدود ۵۰۰ متر روی آب شناور و امواج دریا آن را پس می دهد که بر روی آب هویدا می شود.
اهالی در این تماس از عدم حضور بموقع نیروهای نجات غریق و تاخیر در حضور آنها ابراز نارضایتی کردند و مدعی شدند که نیروهای نجات غریق، با تاخیر در محل حادثه حضور یافته اند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان لاهیجان در این باره گفت: ساعت ۱۶ روز گذشته (یکشنبه) از سوی اهالی به این جمعیت اطلاع داده شد که فردی اهل اصفهان که همراه خانواده برای شنا به دریا رفته بود، در سواحل دریا و خارج از طرح سالم سازی در ساحل امیرآباد غرق شده که نیروهای این جمعیت به همراه نیروهای غریق نجات ، به محل حادثه اعزام شدند.
رضا علیزاده افزود: جسد این دختر ، ساعاتی بعد، پیدا و توسط اورژانس به بیمارستان منتقل می شود.
وی از مسافران و عموم مردم که برای شنا به سواحل می روند، خواست به هشدارهای کارشناسی توجه کنند.
علیزاده اظهار داشت: برغم هشدارهای هواشناسی مبنی بر مواج بودن دریا و مناسب نبودن دریا برای شنا، برخی از خانواده به این هشدارها توجه نمی کنند.
شهرستان لاهیجان در شرق استان گیلان، ۱۰ کیلومتر ساحل دارد و ۲ اکیپ امداد در طرح سالمسازی نیلوفر سحرخیز محله و محل خطرآفرین امیرآباد لاهیجان مستقر هستند. در طرح سالم سازی دریا دو نجات گر مرد و یک نجات گر زن با امکانات امداد و نجات به همراه نیروهای نجات غریق و نیروی انتظامی حضور دارند.

منبع: ایرنا

پایان پیام/

کانال تلگرام لاهیجان